בזכות תרומתך

האגודה למלחמה בסרטן

חלק מהפעילויות של האגודה למלחמה בסרטן

Michael Brandeis -Picture
קידום חקר הסרטן

מחקר מימון וקידום חקר הסרטן

האגודה למלחמה בסרטן מעניקה מלגות במטרה לקדם את חקר הסרטן בישראל. ועדת המחקר של האגודה בוחנת ובוחרת עשרות מחקרים מדי שנה, ומעניקה מימון למחקרים בקשת רחבה של תחומים, לחוקרים ורופאים ממרכזי המחקר והטיפול ברחבי הארץ. מתוך מחקרים אלו פותחו שיטות חדשות לאיבחון, לטיפול ולשיקום של חולי סרטן.

למידע נוסף
מניעה וגילוי מוקדם - ניידת ממוגרפיה
ניידת הממוגרפיה

מניעה וגילוי מוקדם ייזום וסיוע בהפעלה של תוכניות לאומיות למניעה ולגילוי מוקדם של מחלות הסרטן

במחלות הסרטן השכיחות בישראל, אבחון מוקדם מוביל לשיעורי ריפוי גבוהים ביותר. הודות לפעילותה המאומצת של האגודה למלחמה בסרטן בתחום הגילוי המוקדם, מודעות הציבור לחשיבות ביצוע בדיקות תקופתיות לגילוי מוקדם רבה יותר והיום, בניגוד לשנים עברו, מחלות סרטן השד וסרטן המעי הגס מתגלות בשלבים מוקדמים הרבה יותר מבעבר וכתוצאה מכך, רבים יותר מחלימים.

למידע נוסף
מימון תקנים

מימון תקנים לאנשי מקצוע ושירותים רפואיים בבתי חולים, בבית ובקהילה

האגודה מסייעת במימון תקנים מיוחדים של אנשי צוות מקצועי הכולל בין השאר אחיות ועובדות סוציאליות הפועלות כמתאמות בטיפול של חולות סרטן השד בכל שלבי האבחון, הטיפול והמעקב. כיום, מממנת האגודה 25 תקנים חשובים אלה במרכזים הרפואיים ברחבי הארץ. כמו כן, מממנת עשרות תקנים של עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ודיאטניות שמסייעים בטיפול התומך של חולי הסרטן בכלל וחולות בסרטן השד בפרט, תוך כדי מתן יעוץ וטיפול פרטני, או במסגרת של קבוצות תמיכה המופעלות במרכזי הטיפול השונים ברחבי הארץ.

קבוצת תמיכה
קבוצות תמיכה

קבוצות ומרכזי תמיכה לחולי סרטן, מחלימים ובני משפחתם

באגודה למלחמה בסרטן מתקיימות קבוצות תמיכה לחולי סרטן ולבני משפחותיהם, המתגבשות בהתאם לביקוש ולצורך, כגון קבוצת תמיכה לנשים צעירות (בנות 50-30), קבוצת תמיכה לבריאים התומכים בבני זוגם החולים, קבוצת תמיכה לזוגות, קבוצת תמיכה להורים שכולים, קבוצה לחולות עם מחלות סרטן של נשים, קבוצת תמיכה לבני משפחה מלווים, קבוצות בשפה הערבית והרוסית ועוד, המונחות בידי אנשי מקצוע (עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ואחיות) שהוכשרו לכך. הקבוצות פועלות במסגרת סניפי האגודה ברחבי הארץ ובמרכזי התמיכה של האגודה.

פרויקט חזקים ביחד
חזקים ביחד

מרכזי הפעילות והתמיכה 'חזקים ביחד'™ של האגודה למלחמה בסרטן

מרכזי התמיכה ‘חזקים ביחד’ משמשים בית בקהילה לחולים, למחלימים ולבני משפחותיהם. המרכזים פועלים כיום בגבעתיים, בירושלים, בחיפה, בעפולה, בבאר שבע ובסניפי האגודה ברחבי הארץ, והם מספקים מגוון פעילויות תמיכה, מידע, העשרה ופנאי, המסייעות בהתמודדות האישית והנפשית עם המחלה. המרכזים מיועדים גם לחולים שסיימו את הטיפול הפעיל, אך עדיין זקוקים לתמיכה ולשיקום. כל המפגשים לחולים ולבני משפחותיהם ניתנים ללא תשלום.

פעילות הסברה והדרכה - חכם בשמש
קידום בריאות והסברה

קידום בריאות והסברה מקיפה לציבור הרחב להפחתת הסיכון לחלות בסרטן על ידי אימוץ אורח חיים בריא

מכון אונקולוגי צפת - אחרי שיפוץ
שיפוץ מרכזים רפואיים

שדרוג מכונים אונקולוגיים ברחבי הארץ לרווחת חולי הסרטן.

תרומתך מסייעת לנו להציל חיים

בישראל מאובחנים מידי שנה כ 30,000 חולי סרטן חדשים, מתוכם כ-450 ילדים